چند نکته مهم برای مراقبت، و بالا بردن امنیت فرزندان

چند نکته مهم برای مراقبت، و بالا بردن امنیت فرزندان
چند نکته مهم برای مراقبت، و بالا بردن امنیت فرزندان

اکثر پدر و مادرها شاغل هستند و مجبورند ساعاتی را در طول روز بیرون از خانه باشند و امکان این را ندارند که فرزندان خود را به کسی بسپارند، بنابراین باید آن‌ها را در خانه تنها بگذارند، اما همیشه این مسئله وجود داشته است که آن‌ها نگران امنیت و آرامش کودکان خود هستند. در این مقاله ما به چند روش ساده می‌پردازیم که چطور امنیت فرزندانی که مجبور هستند تا برگشت پدر و مادر به خانه تنها بمانند را حفظ کنید.

برنامه‌ریزی برای ایمنی

در درجه اول باید عواملی که ممکن است به فرزند شما آسیب برساند را بررسی کرده و دنبال راه حل برای جلوگیری آن باشید. می‌توانید لیستی از شماره تماس افرادی که در نبود شما در مواجهه با مشکل می‌توانند به کودکتان کمک کنند را در اختیار آن‌ها بگذارید، مانند: پلیس، اورژانس، آتش‌نشانی، و یا همسایگانی که به شما و خانواده نزدیک‌تر هستند. همچنین می‌توانید یک کیف کمک‌های اولیه هم در اختیار کودکان خود قرار دهید و استفاده از آن را نیز به آن‌ها آموزش داده و هر روز قبل از خارج شدن از خانه به آن‌ها یادآوری کنید که مجبورید آن‌ها را تنها بگذارید اما آن‌ها می‌توانند به برنامه‌ریزی شما اعتماد کنند و در مواقع اضطراری از برنامه شما استفاده کنند.

 

تنظیم قوانین

شما می‌توانید قوانینی را تنظیم کنید که شامل این باشد؛کودکان چه کارهایی را در نبود شما می‌توانند و نمی‌توانند انجام دهند.

به طور مثال: آشپزی کردن. شما می‌توانید برای کودکان خود غذا درست کنید تا آن‌ها مجبور نباشند از گاز استفاده کنند، اما برای گرم کردن غذا روش درست استفاده از مایکروویو را به آن‌ها آموزش دهید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها کاملا متوجه آموزش شما شده‌اند. مهم‌ترین قانونی که می‌توانید تعیین کنید تا امنیت فرزند خود را حفظ کنید این است که از آن‌ها بخواهید درب را بر روی هیچ کسی باز نکنند؛ زیرا این امکان وجود دارد که سارقی متوجه هر روز بیرون رفتن شما از خانه باشد و بداند در چه ساعتی خانه خالی است و به عناوین مختلف مانند دوست شما، مامور آب، مامور برق و ….. ، از کودک شما بخواهد درب را روی او باز کند؛ پس در درجه اول به آن‌ها این امر را یادآوری کنید که این کار امنیت آن‌ها را از بین می‌برد و بسیار خطرناک است.

 

چک کردن تمامی قفل ها

تمامی قفل ها را چک کنید مثل قفل درب و پنجره، تا سالم و ایمنی باشند و از کودکانتان بخواهید تا برگشت شما آن‌ها را باز نکنند. اگر از قفل‌های قدیمی استفاده می‌کنید وقتش رسیده آن‌ها را با قفل‌های مدرن و ضد سرقت تعویض کنید، این امر باعث می‌شود امنیت منزل و فرزند شما بالاتر رفته و در طول روز خودتان احساس آرامش داشته باشید.

 

چک کردن از راه دور

از دو روش می‌توانید فرزند خود را از راه دور چک کنید. اول با استفاده از تماس گرفتن: ساعاتی را در طول روز تعیین کنید و از کودکتان بخواهید حتما پاسخگوی شما در آن زمان باشند، با این روش متوجه احوال آن‌ها و وضعیت منزل می‌شوید.

 

روش دوم، دوربین مداربسته: این روش کمی هزینه‌بر است اما بسیار به بالا رفتن امنیت کمک می‌کند و از نظر ایمنی بسیار مفید و مهم است. با داشتن دوربین مداربسته می‌توانید برروی گوشی موبایل خود تصویر منزل و کودک خود را داشته باشید و اتفاقات آن روز را به صورت فایل ضبط شده داشته باشید‌.

 

استفاده از سیستم امنیتی

استفاده از سیستم امنیتی کمک زیادی به حفظ امنیت و آرامش شما می‌کند. بهترین سیستم امنیتی، دزدگیر اماکن است. این سیستم را حتما در خانه خود استفاده کنید. روش کار آن به این صورت است که شما می‌توانید بعضی از سنسورهای امنیتی را هنگام خروج از خانه فعال کنید. مانند مگنت‌های روی درب و پنجره. از کودک خود بخواهید تا زمان بازگشت شما درب و پنجره را به هیچ عنوان باز نکند. در این صورت اگر صدای آژیر پخش شود و با شما از طریق سیستم تماس گرفته شود، مطمئن می‌شوید احتمال وقوع حادثه‌ای بوده است و می‌توانید خود را سریع به منزل برسانید یا از بستگانی که به کودک شما نزدیک تر هستند بخواهید به او سر بزنند. اما روش استفاده از دزدگیر را به کودکان خود بیاموزید تا در صورت لزوم بتوانند آن را فعال و غیر فعال کنند.

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 0