نصب و تعمیر آرامبند و قفل برقی

نصب و تعمیر آرامبند و قفل برقی

 

آرامبند

 

برای تعمیر آرامبند به افراد متخصص نیاز داریم زیرا در غیر این صورت احتمال خرابی و تحمیل هزینه­های سنگین زیاد خواهد بود. این آرام بندها برای آرام بسته شدن در، پس از ورود و خروج افراد با استفاده از نیروی جک، ساخته شدند. آرامبندها یکی از اجزای اختیاری است که می توان بر روی درب ها نصب کرد. و با این کار عمرمفید قفل و دیگر اجزا را افزایش می­دهیم. آرامبندها براساس سایز و نمره فنر یا همان قدرت آرامبند تقسیم می شوند.

 

مزایای جک آرامبند:

 • ضربه گیرشدن درب
 • طول عمرزیاد
 • قابلیت نصب روی همه درها

 

قفل برقی

 

از گذشته تا کنون افراد همواره برای مراقبت از لوازم خود از قفل‌های زنجیری استفاده می کردند‌. اما با پیشرفت صنعت، سیستم‌های امنیتی تعمیر قفل برقی به بازار آمد و فرآیند امنیت و حفاظت را آسان ترکرده است، که یکی از این ها قفل برقی است.

قفل برقی یکی از تجهیزاتی است که روی درب اتوماتیک پارکینگی نصب می شود تا امنیت این نوع درب را بالا ببرد. اکثر جک‌های پارکینگی به صورتی طراحی شده اند که در زمان بسته شدن در با فشار دو نفر از بیرون به راحتی گیربکس آنها باز می‌شود؛ اما قفل برقی روی درب اتوماتیک این نقص را برطرف می کند.

 

مزایای قفل برقی:

 • این قفل ها به راحتی بر روی انواع درب‌های پارکینگ نصب می شود.
 • با فشاردادن دکمه در بازکن آیفون، درب باز و مجدد درب به صورت (۳ قفله) بسته می‌شود.

 

انواع قفل برقی:

قفل کلونی – قفل زبانه دار – قفل سیزا (کله گاوی)

 

قفل کلونی:

اولین دسته از قفل برقی، قفل های کلونی هستند که در درب پارکینگ های ابتدایی استفاده می شد و در کشور ایتالیا  تولید می شوند. جنس آنها از گالوانایزه و قطعات برنجی بود.

 

قفل زبانه دار:

قفل های زبانه دار که در درب های خارجی استفاده می شوند،  وزن های سبک و سنگین دارند در قفل های زبانه دار از سیستم داخلی قدرتمند برای قفل کردن استفاده می شود.

این قفل ها  دارای هسته سلونوئید هستند که در واقع زبانک قفل حکم هسته این سیم پیچ سلونوئید را داشته و هنگام فرمان دادن به این سیم پیچ که با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار می کند، زبانک را به داخل کشیده و درب را باز می کند. این قفل برای درب کابینت، درب کمد و … طراحی شده است.

 

 

اشتراک گذاری:
2 نظرات
 1. saeed
  سپتامبر 18, 2021 در 8:59 ق.ظ

  تست دوم

  پاسخ
  • saeed
   سپتامبر 21, 2021 در 11:10 ق.ظ

   پاسخ تست

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *