تجهیزاتی که برای هوشمندسازی خانه به آن نیاز دارید.

تجهیزاتی که برای هوشمندسازی خانه به آن نیاز دارید.
تجهیزاتی که برای هوشمندسازی خانه به آن نیاز دارید.

به طور کلی، هوشمند سازی ساختمان مدیریت و کنترل بسیاری از وسایل و ملزومات خارجی و داخلی فضای یک ساختمان را از راه دور امکان پذیر می سازد.

 

گفتنی است که بخش های مختلف یک ساختمان اعم از موتورخانه، پارکینگ، پرده ها، سیستم سرمایش و گرمایش و سیستم نورپردازی و روشنایی را می توان با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به بهترین نحو کنترل و مدیریت نمود.

 

انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان براساس نوع ارتباط، نوع کارکرد و عملکردشان دسته بندی می شوند. همچنین ممکن است این تجهیزات را براساس محل قرار گرفتن آن ها در شبکه نیز دسته بندی کنند.

 

 

اما تعدادی از وسایل و ابزار، از کلیدی ترین و پرکاربردترین تجهیزاتی هستند که برای هوشمندسازی خانه خود، به آن نیاز خواهید داشت:

 

  1. حسگر کنترل دما: هوشمند کردن سیستم کنترل دما برای ذخیره انرژی و صرفه‌جویی آن مفید است.

 

  1. سنسورهای آب: سنسورهای آب هوشمند، چکه‌کردن آب را تشخیص می‌دهند و از نشتی آب جلوگیری می کنند.

 

  1. روشنایی هوشمند: سیستم هوشمند روشنایی منازل، باعث کاهش هزینه‌های قبض می‌شود و با میزان تاریکی و روشنی هوا خود را سازگار می کند.

 

  1. قفل‌ هوشمند: قفل‌های هوشمند، محصولاتی برای ایمن‌سازی منازل هستند و بیشتر از سایر محصولات هوشمند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

  1. دستگاه مانیتورینگ هوشمند: دستگاه مانیتورینگ هوشمند به شما در مدیریت منزلتان کمک می‌کند و دیگر نیازی ندارید به تک تک اتاق‌های منزلتان سر بزنید.

 

  1. دوربین‌های امنیتی: دوربین‌های امنیتی به شما کمک می کنند منزلتان را بهتر از قبل تحت کنترل خود داشته باشید.

 

  1. سنسورهای در: سنسورهایی که بر روی درب ها نصب می‌شود، اتفاقات غیرمعمول و غیرمنتظره را که در داخل یا اطراف خانه شما رخ می‌دهد، به شما اطلاع می‌دهد.

 

  1. نمایش خانگی هوشمند نمایش خانگی هوشمند: سیستم‌های نمایش خانگی هوشمند، به شما لذت تماشای یک سینمای واقعی را در منزل می‌دهد.

 

 

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب ساختمان‌های هوشمند، قابلیت شخصی‌سازی آن‌هاست. بدین ترتیب، تعدادی از وسایل، مانند دستیار شخصی به شما کمک می‌کنند تا دستورهای لازم را اجرا کنند.هوشمند‌سازی منازل هزینه‌بر است اما در هوشمندسازی اجزای منزل، اولویتی وجود دارد.

 

 

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 0