چرا پارکینگ‌ها باید از سیستم کنترل تردد استفاده کنند؟

چرا پارکینگ‌ها باید از سیستم کنترل تردد استفاده کنند؟
چرا پارکینگ‌ها باید از سیستم کنترل تردد استفاده کنند؟

سیستم کنترل تردد به منظور ایجاد کنترل غیر مستقیم بر تردد خودروها در مجموعه های مختلف نصب می گردد و باعث ایجاد محدودیت برای تردد خودروهای غیر مجاز می گردد.

 

همچنین امکان نظارت غیر مستقیم مدیران و مسئولین را با ارئه گزارشات جامع از تردد خودروها بوجود می آورد و در نهایت باعث ایجاد نظم و امنیت شده و با حذف نیروی انسانی جهت کنترل تردد خودروها از درب ها و نیز محاسبه دقیق میزان حضور خودرو افراد در مجموعه ها فواید مالی بسیاری را به همراه می آورد.

 

امروزه در سیستم های اطلاعاتی و شبکه ای و در سازمان ها و ارگان های بزرگ به منظور حفظ نظم و امنیت مجموعه استفاده از تجهیزات کنترل دسترسی، بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

کنترل دسترسی خیلی بیشتر از این است که یک فرد بتواند از یک شی یا موضوع استفاده کند.

 

امروزه ابزارها و سیستم های بسیاری برای کنترل دسترسی در دنیا وجود دارند که یکی از انواع کنترل دسترسی ها، گیت های کنترل تردد می باشند.

گیت کنترل تردد یکی از تجهیزات ضروری و مهم جهت ایجاد امنیت و دسترسی های محدود در یک سازمان می باشد.

 

در دنیای امروزی در هر مکانی که تعداد زیادی از ارباب رجوع، نفرات یا کارمندان رفت و امد دارند نیاز به تجهیزات کنترل تردد می باشد.

 

هدف از استفاده از سیستم کنترل تردد ایجاد بستری هوشمند می باشد که بدون دخالت نگهبان یا کاربراست.

 

شخصی که در سیستم تعریف شده و به او اجازه تردد داده شده است هر زمان که نزدیک در ورودی و در خروجی قرار گرفت سیستم بصورت اتو ماتیک اطلاعات وی را ثبت کرده و اجاره تردد را به وی می دهد.

 

این سیستم توسط دوربین های تحت شبکه کار می کند و زمانی که خودرو از جلوی این دوربین ها تردد می کند تصویری از پلاک خودرو گرفته شده و در سیستم چک می شود که آیا این پلاک مجاز به ورود یا خروج می باشد یا خیر.

 

ثبت و ضبط اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ هر یک از پرسنل و مراجعه کنندگان به یک ساختمان با استفاده از انواع نرم افزارهای کنترل تردد پارکینگ محقق می شود.

 

در واقع سیستم مدیریت پارکینگ امکان تعریف سناریوهای مختلف را برای ورود و خروج افراد مختلف فراهم می کند.

 

علاوه بر آن در ساختمان های تفریحی و تجاری که پارکینگ ها یکی از مراکز کسب درآمد هستند، با اجرای سیستم کنترل تردد پارکینگ، این کار به راحتی انجام می شود.

 

چرا که همان طور که گفته شد این سیستم قابلیت ثبت زمان ورود و خروج و در نتیجه هزینه استفاده از پارکینگ را دارد. لازم به ذکر است که سیستم مدیریت پارکینگ قابلیت هماهنگی با سایر اجزا را دارد.

 

قیمت سیستم کنترل تردد پارکینگ معمولاً بر اساس قابلیت های آن و همچنین تعداد تجهیزات مورد نیاز مشخص می شود.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 0